دیگر اخبار | بایگانی
تازه های نشر؛
جلد 50 «تفسیر تسنیم» منتشر شد
پایگاه اطلاع رسانی اسراء، جلد 50 تفسیر گرانسنگ تسنیم اثر مفسر بزرگ قرآن کریم، آیت الله العظمی جوادی آملی، با همکاری پژوهشگاه علوم وحیانی معارج و مرکز بین‌المللی نشر اسرا منتشر شد.
پاسخ آیت الله العظمی جوادی آملی به پروفسور پیرونه در خصوص «آموزه های پیامبر اسلام و صلح جهانی»
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: پروفسور پیرونه، اسلام شناس مشهور ایتالیایی با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.
جدیدترین اثر آیت الله العظمی جوادی آملی؛
جلد دوم کتاب «سلونی قبل ان تفقدونی؛ تحریر نهج البلاغه» به زیور طبع آراسته شد
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: جلد دوم کتاب ارزشمند« سلونی قبل ان تفقدونی؛ تحریر نهج البلاغه» تالیف آیت الله العظمی جوادی آملی که دربردارنده شرح و تحریر خطبه های 16 تا 32 نهج البلاغه می باشد، در 582 صفحه به زیور طبع آراسته گردیده است.
پاسخ آیت الله العظمی جوادی آملی به پروفسور پیرونه در خصوص «آموزه های پیامبر اسلام و صلح جهانی»
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: پروفسور پیرونه، اسلام شناس مشهور ایتالیایی با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.
همزمان با هفته پژوهش برگزار می گردد؛
رونمایی از کتاب «سلونی قبل ان تفقدونی» تالیف آیت الله العظمی جوادی آملی
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: همزمان با هفته پژوهش، مراسم رونمایی از کتاب گرانسنگ «سلونی قبل ان تفقدونی» تحریر نهج البلاغه؛ تالیف حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در محل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می گردد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی بیان داشت:
رسالت های مهم تفسیر تسنیم: «حفظ و صیانت از وحی» و پاسداری از آن/ «احیاء عقل» بر اساس آیات قرآن/ مواجهه علمی با قرآن/ تبیین نسبت بین قرآن با عترت و روایات
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی ریاست بنیاد بین المللی علوم حیانی، با حضور در نخستین همایش ملی «بررسی آراء و اندیشه های تفسیری آیت الله العظمی جوادی آملی» که امروز 14 آذر ماه در تالار خیام دانشگاه حضرت ولیعصر...
دیدار اعضای هیئت تحریریه نشریه اخلاق وحیانی با آیت الله العظمی جوادی آملی
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: جلسه علمی اعضای هیئت تحریریه «نشریه علمی پژوهشی اخلاق وحیانی» در محضر حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با موضوع بررسی پرسش های مطرح شده حول محور مقاله «فلسفه اخلاق از دیدگاه استاد جوادی آملی» که در چهاردهمین شماره این نشریه،...
تازه های نشر؛
جلد 48 «تفسیر تسنیم» منتشر شد
پایگاه اطلاع رسانی اسراء، جلد 48 تفسیر گرانسنگ تسنیم اثر مفسر بزرگ قرآن کریم، آیت الله العظمی جوادی آملی، با همکاری پژوهشگاه علوم وحیانی معارج و مرکز بین‌المللی نشر اسرا منتشر شد.
تازه های نشر؛
جلد 49 «تفسیر تسنیم» منتشر شد
پایگاه اطلاع رسانی اسراء، جلد 49 تفسیر گرانسنگ تسنیم اثر مفسر بزرگ قرآن کریم، آیت الله العظمی جوادی آملی، با همکاری پژوهشگاه علوم وحیانی معارج و مرکز بین‌المللی نشر اسرا منتشر شد.
مجلدات 13 تا 16 تفسیر گرانسنگ تسنیم و کتاب ارزشمند مفاتیح الحیات از مجموعه تالیفات آیت الله العظمی جوادی آملی به زبان عربی ترجمه شد
پایگاه اطلاع رسانی اسراء: به همت مرکز بین المللی نشر اسراء مجلدات 13 تا 16 تفسیر گرانسنگ تسنیم و کتاب ارزشمند مفاتیح الحیات از مجموعه تالیفات حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی به زبان عربی ترجمه و به زیور طبع آراسته شد.
ـــ ـــ

گفتگو با مسئول علمی غرفه بنیاد اسراء؛


پایگاه اطلاع رسانی اسراء: همزمان با هفته پژوهش، پنجمین نمایشگاه دستاوردهای علمی واحدهای پژوهشی حوزه در محل مصلی قم آغاز به کار کرد. حجت الاسلام امامی مسئول علمی غرفه بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء در این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء به تشریح فعالیت ها و برنامه های غرفه اسراء در این دوره از نمایشگاه پرداخت.

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: همزمان با هفته پژوهش، پنجمین نمایشگاه دستاوردهای علمی واحدهای پژوهشی حوزه در محل مصلی قم آغاز به کار کرد. حجت الاسلام امامی مسئول علمی غرفه بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء در این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اسراء در خصوص فعالیت ها و برنامه های غرفه اسراء در این دوره از نمایشگاه گفت: غرفه بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء در نمایشگاه امسال، چهار بخش را شامل می شود، یک بخش مربوط به آثاری است که از حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی به چاپ رسیده است، بخش دیگر، بخش تازه های نشر است که هجده عنوان تازه های نشر اسراء را در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته ایم، بخش سوم، آثار در دست اقدام هستند، این آثار، پروژه هایی هستند که کارهای آنها انجام گرفته و پیشرفت بالای 80 درصدی دارند و انتظار داریم تا آخر امسال تا اوایل سال بعد منتشر شوند، بخش چهارم مربوط به سازمان جهانی آموزش اسراء است که در این غرفه حضور دارند و پایان نامه ها و پژوهش هایی که دانش پژوهان موسسات آموزش عالی اسراء انجام داده یا در حال انجام هستند را به نمایش گذاشته اند.

وی ادامه داد: از جمله برنامه های غرفه بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء در این نمایشگاه برگزاری حلقه های معرفتی و علمی است که در قالب چهار موضوع برنامه ریزی شده و در محل خود غرفه برگزار خواهد شد، همچنین یک نشست علمی با موضوع آموزش پژوهش محور و نقش پژوهش در عرصه آموزش در خود سالن نشست های نمایشگاه برگزار خواهیم نمود.

حجت الاسلام امامی خاطرنشان کرد: برای پاسخگویی به سوالات محققین و پژوهشگران دو پژوهشگر آشنا به منظومه فکری حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی به صورت دائم در غرفه حضور دارند و پاسخگوی سوالات مراجعه کنندگان و محققین گرامی خواهند بود.

وی در پایان با دعوت از اصحاب علم و تحقیق برای بازدید از نمایشگاه دستاوردهای علمی واحدهای پژوهشی حوزه بیان داشت: مهمترین جذابیتی که این نمایشگاه ها برای نخبگان یک جامعه در حوزه علم و معرفت دارد این است که در بازه زمانی کوتاه می توانند تمامی آثار، خصوصاً آثار تازه منتشر شده را به صورت یک جا ببنند و آنها را بررسی نمایند تا بهتر و بیشتر در جریان موضوعات علمی جدید و تازه های نشر قرار بگیرند، همچنین حقیقتاً این نمایشگاه ها فرصت و مجال بسیار خوبی است که نخبگان جامعه با یکدیگر ارتباط بگیرند و هم افزایی علمی صورت بگیرد.

گفتنی است پنجمین نمایشگاه دستاوردهای علمی واحدهای پژوهشی حوزه (مشکات 5) از روز یکشنبه 25  تا  29 آذر ماه از ساعت 9 تا 20 در محل مصلای قدس شهر قم دایر است.