در سایر رسانه ها | بایگانی
به گزارش خبرنگار معارف ایرنا
آیت الله جوادی آملی: معرفت گوهر اصلی انسان است
آیت الله عبدالله جوادی آملی، گوهر اصلی انسان را معرفت برشمرد و گفت که برخی علوم میهمان انسان هستند که باید با صاحبخانه هماهنگ شود.
به گزارش ایرنا
دیدگاهمان را در معرفت به اهل بیت (ع) جهانی کنیم
رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء گفت: نباید اهل بیت (ع) را در شیعه خلاصه کنیم بلکه باید آنها را برای همه انسان ها بخواهیم و دیدگاهمان را در معرفت نسبت به آنها جهانی کنیم.
به گزارش خبرگزاری شبستان
انتظار بدون مجاهده خیالی باطل است
خبرگزاری شبستان: آنکه به انتظاری تهی از رزم آوری و مجاهده، دل خوش می دارد و گمان می کند بی آمادگی برای جهاد و شهادت می توان منتظر موعود موجود بود، خیالی باطل دارد و کار انتظارش به سامان نخواهد رسید.
دکتر مرتضی جوادی آملی در مصاحبه با ماهنامه خیمه
نسبت اخلاق و احکام و ملزومات دین داری در جامعه مدرن
حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی در مصاحبه با ماهنامه خیمه، از نسبت اخلاق و احکام و ملزومات دین داری درجامعه مدرن می گوید و تاکید می کند جامعه با دینی که ناروا و نادرست تعریف و خوانش می شود و به ناروایی هم تحمیل می شود، در تعارض است.
خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)
«تحریر رسالةالولایه»؛ نگرشی محققانه در حوزه عرفان اسلامی
«تحریر رسالةالولایه» اثر آیت‌الله العظمی جوادی آملی که برگزیده سی‌وچهارمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی
به گزارش خبر گزاری شفقنا
عقلانیت و اعتدال عنصر گمشده جوامع اسلامی است
از ویژگی های خالص بندگان از نظر قرآن اعتدال است و اعتدال یعنی میانه روی و حد فاصل میان افراط و تفریط که از نظر قرآن این اعتدال در همه چیز مطلوب است اما جوامع اسلامی چقدر به این امر پایبند هستند؟
به گزارش خبر گزاری تسنیم
ارزش انسان‌ها به روح آنهاست و روح زن و مرد هیچ تفاوتی با هم ندارند
آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: از نگاه قرآن و اسلام بین زن و مرد تفاوتی نیست. ارزش انسان ها به روح آنهاست و روح زن و مرد هیچ تفاوتی با هم ندارند.
به گزارش خبر گزاری آنا
آیت الله جوادی آملی: اگر خروجی نجف گرفته شود تمام حوزه‌های جهان تشیع می‌خوابد
آیت الله جوادی آملی گفت: در دیدار با آقایان شورای عالی مدیریت طرح کردم که اگر الان خدایی نکرده خروجی نجف را از ما بگیرند تمام حوزه های علمیه سراسر جهان تشیع خروجی ندارند.
به گزارش خبر گزاری حوزه
آيت الله العظمی جوادی آملی جامعه را با امر به معروف و خُلق حسن اداره كنيم
حضرت آيت الله جوادی آملی اظهار داشتند: وجود مبارك امام يازدهم مانند ائمه ديگر گرچه توفيق تشكيل حوزه علميه به صورت رسمي نداشتند اما با سيره علمي و عملي خود قرآن را به خوبی تفسير و مردم را به قرآن دعوت كردند.
به گزارش خبر گزاری شبستان
باور كنيم در كنار سفره امام زمان(عج) نشسته ايم
خبرگزاری شبستان: مرجع تقلید شیعیان گفت: این روزها ایام آغاز خلافت و ولايت مطلقه وجود مبارك وليّ عصر است! بهترين وظيفه منتظران، همان ادب است! ما بايد هر وقت كه حضرت(عج) ظهور كند، آماده باشيم .
ـــ ـــدر این نشست ابتدا معاونت محترم پژوهشی پژوهشگاه گزارش کوتاهی از روند فعالیتهای جاری پژوهشگاه ارائه نمود و سپس برنامه های آینده پژوهشگاه را بیان نمود.

نشست صمیمی پژوهشگران و محققان پژوهشگاه علوم وحیانی معارج با ریاست محترم بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء و همچنین ریاست محترم پژوهشگاه و سایر مسئولان و مدیران پژوهشگاه برگزار شد.
در این نشست ابتدا معاونت محترم پژوهشی پژوهشگاه گزارش کوتاهی از روند فعالیتهای جاری پژوهشگاه ارائه نمود و سپس برنامه های آینده پژوهشگاه را بیان نمود.
 وی انتشار آثار تالیفی منتشر نشده حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی، جریان سازی اندیشه و مدرسه فکری معظم له و راه اندازی سامانه اتوماسیون پژوهشی را از مهمترین فعالیت های پژوهشگاه برای سال آینده عنوان کرد.
در ادامه حجت الاسلام گریوانی معاون توسعه و منابع پژوهشگاه معارج، ضمن بیان گزارش فعالیت های انجام شده توسط این معاونت، طرح ها و برنامه های جدیدی را جهت بهبود و ارتقای کیفیت فعالیت های پژوهشی ارائه نمود.
از جمله این طرح ها، معرفی پژوهشگاه به وزارت علوم تحقیقات و فناوی و ثبت آن در وزارت (که مراحل مقدماتی آن تا حد زیادی انجام شده است)، طرح اجرای انضباط اداری، طرح تشکیل کارگروه های متعدد (اعم از کارگروه نظارت و ارزیابی، کار گروه ارتقای کیفی پژوهش ها، و ...)، ارتقای سطح کیفی سایت پژوهشگاه، تهیه بانک اطلاعات نیروهای انسانی متخصص می باشد.
برنامه بعدی این نشست بیان نقطه نظرات و پیشنهادات پژوهشگران و محققان بود که دو نفر از پژوهشگران؛ آقای اسلامی رئیس پژوهشکده قرآن و عترت و آقای امامی رئیس پژوهشکده فرهنگی، به نمایندگی از سایر پژوهشگران به بیان انتقادات و نقطه نظرات خود پرداختند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر پارسانیا ریاست پژوهشگاه علوم وحیانی معارج، سخنران بعدی مراسم بود که ضمن بیاناتی راجع به کم و کیف فعالیت های پژوهشگاه، از برگزاری جلسات منظم و منسجم شورای عالی پژوهش پژوهشگاه معارج نیز خبر داد و گفت: با تشکیل شورای عالی پژوهش در حقیقت مدیریت پژوهشگاه معارج به یک مدیریت جمعی تبدیل شده است.
سخنران پایانی این نشست حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی ریاست بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء بود که با سخنانی راجع به اهمیت امر پژوهش در عصر کنونی، پرهیز از سطحی نگری و قشر نگری در امر پژوهش را از ضرورت های مهم پژوهش عنوان کرد.
وی با تاکید بر تامین ابزارهای پژوهشی لازم برای پژوهشگاه معارج خواستار ایجاد زیر ساخت های لازم برای پژوهش الکترونیک در پژوهشگاه معارج شد.
حسن ختام این نشست تقدیر و سپاسگزاری از پژوهشگران و مدیران برتر بود، که با اهدا لوح تقدیر و جوایزی از ایشان تقدیربه عمل آورد.


پژوهشگرانی که در این نشست از آنها تقدیر به عمل آمد عبارت بودند از:
حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا مصطفی پور
حجت الاسلام و المسلمین حسن واعظی
حجت الاسلام و المسلمین یدالله مقدسی
حجت الاسلام و المسلمین علی اسلامی
حجت الاسلام و المسلمین سید کمال الدین عمادی
حجت الاسلام محمد علی حسن زاده
همچنین در این مراسم از مدیران برتر پژوهشگاه نیز تقدیر و تشکر به عمل آمد.